Raj dla narciarzy biegowych – Góry Izerskie

Góry Izerskie to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. To najdalej na zachód wysunięty zakątek Sudetów. Urzeka tajemnicza historia, wspaniałe krajobrazy, a przede wszystkim piękne rozgwieżdżone niebo. W żadnym innym miejscu Polski Droga Mleczna nie wygląda tak wspaniale jak właśnie w Górach Izerskich.

Zwiedzanie tego wyjątkowego pasma górskiego najlepiej zacząć od Szklarskiej Poręby. Miejscowość o charakterze uzdrowiskowym jest największym ośrodkiem narciarskim w Karkonoszach. Znajduje się tu ponad 14 wyciągów, na doskonale przygotowanych stokach narciarskich. Większość spośród nich ulokowana jest na stoku Szernicy. W pobliżu miejscowości znajduje się też jedna z najlepszych tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Biegnie przez przepiękną Polanę Jakuszycką. Zimą właśnie w ten sposób najlepiej zwiedzać Karkonoski Park Narodowy, wzdłuż świetnie oznakowanych szlaków.

Będąc w Górach Izerskich koniecznie trzeba zobaczyć przepiękne wodospady Szklarka czy Kamieńczyk. W podróż do przeszłości warto z kolei wybrać się odwiedzając Chatę Walońską, poświęconą dawnym mieszkańcom tego regionu. O wolne noclegi w regionie Gór Izerskich, nawet w szczycie sezonu nie musimy się martwić. Szczególnie w położonych nieopodal Jakuszycach – miejscowość położona na pograniczu Karkonoszy oraz Gór Izerskich – zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i jest dobrze przygotowana dla turystów. Wyjątkowy mikroklimat miejscowości sprawia, że pokrywa śnieżna utrzymuje się tu aż do późnej wiosny.

To właśnie tutaj odbywa się najstarsza impreza narciarska – Bieg Piastów. Biegacze ruszają z Polany Jakuszyckiej i pokonują najpiękniejsze wzniesienia Gór Izerskich. Niewątpliwą atrakcją miejscowości są również wyścigi psich zaprzęgów Border Rush. Jakuszyce to przede wszystkim punkt wypadowy do uprawiania narciarstwa biegowego. Narciarze mają do dyspozycji ponad 100 km tras położonych w malowniczych Górach Izerskich. Najwytrwalsi dotrą do najpiękniejszej miejscowości. Unikatowe na skalę całego kraju uzdrowisko zachwyca wspaniałym klimatem oraz licznymi szlakami turystycznymi i rowerowymi. Znajdują się tutaj wspaniałe źródła wód leczniczych, liczne sanatoria i kąpieliska.

Baza noclegowa położona jest w przepięknych okolicznościach przyrody. Tak jak w Szklarskiej Porębie, tak również w Świeradowie-Zdroju zapaleni narciarze znajdą świetnie przygotowane stoki narciarskie oraz działającą cały rok przepiękna kolej gondolową, wiodąca na Stóg Izerski.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>