W ostatnich miesiącach wielu blogerów, dekoratorów oraz projektantów wnętrz zachwyca się stylem skandynawskim. Dlatego też różnorodni producenci mebli oraz sklepy z dodatkami wychodząc tym osobom naprzeciw tworzą asortyment, który idealne wpasowuje się w ten klimat. Co to jest styl skandynawski? Czym się wyróżnia? Jakie to meble skandynawskie i gdzie je znaleźć? Poniżej kilka cennych wskazówek. 

Czym się charakteryzuje?


Styl skandynawski nawiązuje trochę do kraju, który jak sama nazwa wskazuje kojarzy się z chłodem i jednolitymi kolorami. Takie też są charakterystyczne cechy tego stylu, który z roku na rok, w Polsce zyskuje coraz większą rzesze fanów. Styl skandynawski opiera się na prostocie i elegancji. Stawia raczej na minimalizm, funkcjonalność i praktyczność. To asortyment bardzo dobry jakościowo, który spokojnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. To styl, który spokojnie można połączyć z każdym innym. 

Meble skandynawskie 


Meble skandynawskie to niezwykle nowoczesny, aczkolwiek prosty w swej konstrukcji asortyment. To meble bardzo funkcjonalne, które cechują się prostotą oraz idealnym, precyzyjnym wykończeniem. W ten styl idealnie wpisują się szare, wygodne kanapy, przyjemne pufy, proste, drewniane biurka, krzesła tapicerowane o ciekawych oparciach, pojemne komody oraz uniwersalne lampy. Każdy z tych elementów bez problemu można wkomponować w salon lub jadalnie w różnorodnych domach.