Kolory dominujące w stylu skandynawskim same w sobie sprawiają dość chłodne wrażenie. Dzięki estetycznym połączeniom nabierają wewnętrznego ciepła i świetnie sprawdzają się w zaaranżowanych wnętrzach.

Skandynawska perfekcja


Czy to w salonie, czy w kuchni, styl skandynawski okazuje się dobrym, niezobowiązującym wyborem. Nowoczesne białe meble skandynawskie do salonu dzięki swojej prostocie i niewymuszonej elegancji tworzą wyjątkową atmosferę, która nie potrzebuje już dodatkowych upiększeń. Estetycznym podkreśleniem efektu są za to jakby przypadkowe, często geometryczne elementy obecne na ścianach czy podłodze; bywa też, że największą i jedyną ozdobą wnętrza będą regularnie pielęgnowane rośliny. Dzięki perfekcyjnej aranżacji i zachowaniu minimalizmu w urządzaniu pokoju, staje się on optycznie dużo większy i jaśniejszy.

Nietypowe zestawienia


Łączenie bieli z bielą może się wydawać karkołomne. W stylu skandynawskim jednak możliwe jest zastosowanie białych ścian i mebli, ciemnoniebieskich dodatków i podkreślenie tego wszystkiego drewnianą podłogą. Nowoczesne meble do salonu mogą być drewniane, ale też częściowo szklane i odbijać wszechobecną biel… efekt okazuje się zaskakujący, bo typowe dla Skandynawii wnętrza zdają się ostatecznie ciepłe i przytulne. Niejednokrotnie elementem typu „kropka nad i” jest drewno, ułożone obok w stosie i płonące w kominku lub pięknie pachnące świeczki ustawione na stole przy kolacji.