Pisz i Kraina Wielkich Jezior

Mazury {tutaj: info Mazury} zawsze były tym, czego człowiek spracowany z dużego miasta chciał po całym roku spędzonym w biurze przy swoim stanowisku z komputerem. W chwili obecnej Mazury ze swoimi pięknymi terenami są bardzo popularnym miejscem, gdzie wybierają się pracownicy podczas swojego letniego urlopu. Posiadają ogromną ilość jezior, z ich największym zagęszczeniem w naszym kraju, co sprawia, że jest to teren dla osób kochających uprawiać sporty wodne, jak i wędkarstwo. Ponadto mogą również poszczycić się bardzo czystym powietrzem ze względu na duże względne zalesienie.

Jedną z miejscowości, jaką na pewno powinniśmy odwiedzić w czasie pobytu na Mazurach jest Pisz. Posiada niecałe 20 tysięcy mieszkańców, mimo wszystko wokół znajduje się kilka mniejszych lasów, gdzie można każdego dnia iść na spacer oraz przylegające jezioro Roś {tutaj: info Roś}, które ze względu na swoją wydłużoną sylwetkę nadaje się do wyścigów kajaków, jak i do uprawiania kitesurfingu. Miejsce to urzeka wszystkich turystów, którzy się tam zjawią swoim pięknem, ale też i możliwością relaksu. W czasie wakacji prawie na pewno są na pobliskich jeziorach organizowane zawody w sportach wodnych, więc jeżeli jeden chociaż uprawiamy, warto by było w czasie takiego urlopu swoich sił właśnie w nim spróbować.

Baza noclegowa {tutaj: sieć Meteora} w tej miejscowości jest dość szeroka, więc mamy bardzo duży wybór między miejscem, gdzie chcemy nocować i za jaką cenę. Noclegi kosztują już od 20 zł za dobę w najtańszych domkach nad jeziorem i rosną stopniowo co do jakości pokoju. Większość wynajmujących ogranicza się raczej do domku letniskowego ze względu na miejsce, w którym się znajdują.

Pisz jest spokojną i miłą miejscowością, którą z pewnością bardzo warto zwiedzić. Podczas zamiaru wyjazdu na wakacje na Mazury powinniśmy przede wszystkim sprawdzić tutejsze atrakcje, które mogłyby nas zainteresować. Jeżeli już wybraliśmy miejsce noclegowe, jakie nam pasuje i atrakcje, to kolejnym krokiem jest rezerwacja. Podczas pakowania musimy pamiętać o tym, aby zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, inaczej nasz bagaż będzie zbyt ciężki i niepożyteczny. Bezpieczeństwo podczas wakacji to podstawa, dlatego też musimy je zawsze zachować i czuwać, aby nikomu się nic nie stało. Podczas zabawy w wodzie dzieją się różne nieprzewidziane rzeczy, dlatego też nigdy nie chodźmy się kąpać sami.

«
»

5 comments on “Pisz i Kraina Wielkich Jezior”

 1. Safari pisze:

  Pisz jest bardzo malowniczym miejscem, a jego najpiękniejszym zakątkiem jest jezioro Roś – bajkowe miejsce

 2. Aniela pisze:

  Bardzo ciekawy blog, czuć dusze artystek 😉

 3. Dorotka pisze:

  Pisz to bardzo ciekawa lokalizacja, zwłaszcza pod kątem natchnienia do malowania pejzaży. :)

 4. wiewiórka22 pisze:

  Dorotka moim zdaniem Pisz i całe Mazury są przepiękne i doskonale się nadają do przenoszenia ich na malarskie płótno :)

 5. Kacperr pisze:

  @wiewiórka22 – albo na bloga 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>