Perełka Podkarpacia – Uherce Mineralne

Uherce Mineralne to wspaniała pod względem historycznym i przyrodniczym miejscowość znajdująca się w województwie podkarpackim. Jej położenie jest wyjątkowo korzystne ze względu na walory przyrodnicze, ale także cenne pod względem kulturowym i historycznym. Na przestrzeni całego roku przejeżdża tędy wielu turystów ponieważ miejscowość znajduje się na drodze do większych miast turystycznych tego regionu. Chcąc zarezerwować tu miejsce noclegowe, należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Jest jednak w czym wybierać, ponieważ baza noclegowa jest dość różnorodna (Uherce Mineralne – meteor-turystyka.pl). Można odpocząć u prywatnych gospodarzy w kwaterze prywatnej lub zarezerwować nocleg w jednym z okolicznych pensjonatów albo w hotelu. Obiekty noclegowe w tej miejscowości to przede wszystkim komfort wypoczynku i gwarancja dobrej jakości. Dobrze rozwinięte są tu także punkty usługowe i gastronomiczne, pozwalające na pełne wykorzystanie czasu urlopowego i nie martwienie się o ciepły i zdrowy posiłek dla siebie i swoich najbliższych. W okolicznych restauracjach skosztować można regionalnych potraw przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy. Dostępne są także liczne przekąski, typowe dla górskiego regionu.

W Uhercach Mineralnych znajduje się kilka ważnych zabytków. Jest to osiemnastowieczny kościół otoczony grubym, dwu metrowym murem. W dawnych czasach był ważną fortecą obronną w tej okolicy. Znajdują się w nim ciekawe eksponaty, które warto obejrzeć, a sama budowla robi duże wrażenie na przyjezdnych ze względu na swoje gabaryty i charakter obronny. Przy kościele znajduje się wolno stojąca dzwonnica będąca projektem tego samego architekta, który zaplanował budowę kościoła. Kolejnym ważnym zabytkiem są pozostałości po szesnastowiecznym budynku będącym własnością rodziny Herburtów. Kiedyś pełnił rolę dworu, dziś niestety niszczeje w rękach prywatnych właścicieli. Następne ważne miejsce tego regionu to dawny Dom Ubogich, dziś zmieniony na galerię sztuki promującą okolicznych artystów. Kiedyś było to miejsce gdzie ubodzy i bezdomni mogli dostać ciepły posiłek oraz podstawową pomoc. Prowadzony był przez kościół, który stoi niedaleko. Oprócz zabytków, Uherce Mineralne to przede wszystkim przepiękne krajobrazy, bieszczadzkie szczyty i szlaki, które na nie prowadzą. Jest tu wiele możliwości aktywnego wypoczynku i każdy może znaleźć coś dla siebie.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>