Dostosowane do użytku kuchennego hokery barowe to wspaniałe wyposażenie do przestrzennych kuchni z wyspą, jak i małych powierzchniowo kuchni. W pierwszym wypadku nadadzą pomieszczeniu unikatowego charakteru, w drugim przyczynią się do oszczędności miejsca.

Różnorodne modele

Hokery kuchenne, to jeden z największych hitów. Dzięki wielości materiałów, zastosowanych do produkcji, czy też bogatej palecie barw i kształtów hokery są do niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które wpasuje się w tak odmienne style, jak nowoczesny, klasyczny, industrialny czy też skandynawski.

Przekłada się to również na ceny. Hokery dostępne są w cenach od kilkudziesięciu do nawet tysiąca złotych. Tego rodzaju krzesła, to nie tylko unikatowa estetyka. To również rozwiązanie niezwykle praktyczne, szczególe w połączeniu z przedłużonym blatem kuchennym. Pozwolą na maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Odpowiednie parametry

Jeżeli będzie z hokerów kuchennych korzystać regularnie powinniśmy zadbać o ich wygodę. Podstawą jest wysokość krzesła. Rozpiętość między barkiem kuchennym lub wyspą a siedziskiem krzesła nie może być mniejsza niż 30 cm. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup modeli z możliwością regulowania wysokości.

Kolejnym czynnikiem jest oparcie. To powinno być jak najwyższe, tak aby uniknąć potencjalnych bólów pleców. Pamiętajmy też, aby wybierać modele posiadających miękkie, być może tapicerowane siedzisko. Ostatnią kwestią jest stabilność podpór. Wybierając modele o jednej podporze dostaniemy krzesła bardzo ciężkie.