Podczas wybierania krzesła do biurka młodzieżowego, zdecydowanie najczęściej zwraca się uwagę na jego wygląd, estetykę, lecz także na liczbę możliwości ustawienia, regulacji itd. Innymi słowy, na wszystko to, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dziecka, a także na wzmocnienie jego chęci do odrabiania lekcji. Mało kto jednak patrzy na to, czy powinno się kupić takie krzesło do biurka z kółkami, czy też może lepiej wybrać model pozbawiony tego dodatku.

Młodzieżowe krzesła do biurka bez kółek

Głównym zarzutem, który jest stawiany krzesłom z kółkami, jest o wiele mniejszy poziom bezpieczeństwa dziecka, które spędza czas na takim fotelu. Kółka powodują, że maluch z całą pewnością będzie chciał się takim fotelem bawić, co wpłynie na to, że zwiększy się ryzyko jego upadku. A jak wiadomo, może to stanowić bardzo duże dla niego zagrożenie.

Zalety wersji z kółkami

Z drugiej jednak strony, kółka w krześle do biurka to ogromna wygoda. Nie tylko dają możliwość podjeżdżania w określone miejsca, lecz przede wszystkim możliwość bardzo precyzyjnego i intuicyjnego ustawienia fotela względem biurka, czy też znajdującego się na nim monitora.

Z tego powodu mimo wszystko warto wybrać wersje z kółkami, ponieważ znacznie łatwiej nauczyć dziecko niebawienia się kołkami, niż walczyć później z wadami postawy u malucha.