Miejsca, które trzeba odwiedzić w Kołobrzegu

Odwiedzając Kołobrzeg, bez względu na to jakim typem turysty jesteśmy, nie sposób nie odwiedzić najbardziej charakterystycznych punktów tego nadmorskiego miasta. Obowiązkową atrakcją jest oczywiście latarnia morska. Została ona odbudowana po II wojnie światowej, choć pierwsza latarnia w tym miejscu sygnalizowała drogę statkom już w 1666 roku. Obecna latarnia wybudowana została na pozostałościach dawnego fortu Ujście. To nie jedyny obiekt tego typu jaki udało się zachować.

Dawniej Kołobrzeg, dziś przede wszystkim uzdrowisko i port handlowy, był kiedyś ważną twierdzą. Pozostałościami z tamtych czasów są reduta Morast, reduta Solna, fort Kleista oraz pozostałości szańca w parku im. H. Dąbrowskiego. Jednym z obiektów związanych z obronną historią miasta jest Baszta Lontowa znajdująca się w pobliżu ratusza.

Innym charakterystycznym miejscem turystycznym Kołobrzegu jest promenada licząca pół kilometra, z której możemy podziwiać piękne wybrzeże. Dotrzemy nią z latarni na molo, nie mniej sławnego niż to w Sopocie mającego przy tym niezwykłą konstrukcję. Głównie betonowe, ale przy tym bardzo estetyczne i nowoczesne molo w Kołobrzegu ma 220 metrów i trzy kondygnacje z tarasami widokowymi. Wieczorami jest oświetlone nie tylko latarniami, ale też podziwiać możemy tutaj kolorowy spektakl świateł. Spacerowicze mogą z niego korzystać bezpłatnie przez cały rok.

Nie sposób nie wspomnieć o nadmorskiej plaży, która parę lat temu przeszła renowację. Została poszerzona, piasek zabezpieczono przed osuwaniem się w głąb morza i wypłukiwaniem za pomocą falochronów i barier położonych w głębi morza. Przepiękna biała plaża w sąsiedztwie spacerowej promenady oraz uzdrowiskowych budynków pozwala poczuć się jak na wakacjach za granicą. Kołobrzeg znany jest przede wszystkim jako uzdrowisko z bogatym w jod mikroklimatem, solankowymi źródłami oraz złożami borowiny wykorzystywanej w wielu zabiegach leczniczych i upiększających. Toteż także jego baza noclegowa składa się w dużej mierze z hoteli i uzdrowisk. Są także domy wczasowe i kolonijne, pensjonat, oraz prywatne kwatery i inne miejsca (noclegi Kołobrzeg ➠ spis) zapewniające noclegi. Kołobrzeg nie przypomina małych wiosek, w których nie ma nic oprócz plaży i kilku domów. Jest uzdrowiskiem, ale też i miastem z prawdziwego zdarzenia, gdzie wiele się dzieje nie tylko latem.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>