Wybór łoża sypialnianego, które będzie wygodne, funkcjonalne i zmieści się na bardzo ograniczonej powierzchni nie jest wcale łatwy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka sypialnianego do małych pomieszczeń?

Łoże sypialniane do małej sypialni – najważniejszy jest rozmiar

Urządzając sypialnię pamiętajmy, że to właśnie łóżko jest najważniejsze. Na dobrą sprawę może ono zająć nawet cały pokój – inne elementy wyposażenia mają znaczenie drugorzędne. W takim wypadku w charakterze nocnej lampki można zainstalować kinkiet, a jako stolik nocny zamocować półkę na ścianie w takim miejscu, abyśmy się nie skrzywdzili. Nigdy nie warto poświęcać powierzchni łóżka, szczególnie, jeśli śpimy w dwie osoby. Łoża sypialniane o szerokości 140 cm, choć popularne, nadają się jedynie dla drobnych i mało wymagających par o spokojnym śnie. Optymalnym rozwiązaniem dla dwóch osób jest łóżko o szerokości przynajmniej 160 cm. Aby jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, wybierajmy łóżko o wąskiej ramie licującej z krawędzią materaca.

Łoże do małej sypialni – dodatkowe funkcje

Gdy mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, warto pomyśleć o praktycznym zagospodarowaniu każdego centymetra kwadratowego. do małych sypialni warto wybrać łóżko z wysuwanymi szufladami, w których można schować nie tylko pościel, ale i ubrania czy książki. Na małej przestrzeni wysuwanie szuflad może być kłopotliwe. W takiej sytuacji wybierzmy łóżko otwierane do góry za pomocą specjalnego mechanizmu, dzięki któremu nie musimy za każdym razem dźwigać materaca.