W salonach meblarskich można znaleźć bardzo wiele fantastycznych mebli, dlatego też warto dowiedzieć się, które z nich są obecnie w modzie. Funkcjonalne i eleganckie meble nowoczesne są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Stylowe meble wypoczynkowe

Jeszcze kilka lat temu w salonach dominowały przede wszystkim szare i czarne komplety wypoczynkowe. W dzisiejszych czasach jest duża moda na mocne kolory i oryginalne wykończenia. Dobrym wyborem są na przykład pikowane sofy typu tuxedo albo chesterfield, które od wielu sezonów biją rekordy sprzedaży i błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Ciekawym pomysłem na aranżację salonu są także modele kanap bez nóżek. W Mebel4u można znaleźć meble nowoczesne z stylu retro albo art deco.

Jakie meble do salonu wybrać?

Jeżeli w naszym salonie ma panować harmonia, to warto postawić na nowoczesne meble, które spajać będą sprzęt i akcesoria zróżnicowane stylistycznie. Wspólnym elementem powinna być przede wszystkim identyczna paleta kolorystyczna. Warto postawić na meble w różnych odcieniach i łączyć ciekawe kolory. Dobrym pomysłem jest także powtarzanie wzorów. Jeżeli nasze meble tapicerowane mają oryginalne wzory, to warto je powtórzyć również na tapecie. Bardzo monotonne jest umeblowanie salonu tylko z jednego kompletu. Nie można ustawiać również wszystkich mebli nowoczesnych pod ścianą.