Urządzając salon należy starannie wybierać meble, to nie tylko pomieszczenie, do którego będą zapraszani goście, ale przede wszystkim miejsce codziennego wypoczynku domowników. Poza wygodną kanapą i fotelami warto zdecydować się na zakup stolika kawowego drewnianego, który będzie wisienką na torcie w aranżacji wnętrza.

Połączenie stylów

Bardzo efektownym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu wnętrzach jest stolik z drewnianym blatem, który mocno nawiązuje do klasyki, jednak w nietypowym kształcie (na przykład koła czy sześciokąta) i z bardzo nowoczesną ramą. Dobrze wygląda metalowy stelaż, który przez swoją minimalistyczną formę nadaje stolikowi nowoczesnego wyglądu, jednocześnie nawiązując do klasyki. Takie pozornie nietypowe połączenie wygląda bardzo efektownie i pasuje nawet do bardzo nowoczesnego wnętrza.

Klasyka dla każdego

Osoby doceniające klasyczne rozwiązania powinny natomiast zdecydować się na stolik kawowy drewniany, bez żadnych metalowych elementów. W tym przypadku można zdecydować się na pięknie rzeźbione nogi, lub postawić na prostą formę. Warto zwrócić uwagę również na to, by dobrze oświetlić stolik, gdyż światło jest elementem znacząco wpływającym na wygląd pomieszczenia. Osoby lubiące eleganckie wnętrza mogą zdecydować się na przykład na żyrandol, by podkreślić wysublimowany charakter wnętrza.