Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich ostatnich lat. Nie okazał się chwilową modą lecz na dobre zagościł w naszych domach wnosząc nie tylko estetykę północnej Europy, ale również, a może przede wszystkim, filozofię życia. Czym się charakteryzuje styl skandynawski? 

Ponadczasowe wnętrze


Styl skandynawski kocha światło, przestrzeń oraz jasne meble. Dzięki takiemu założeniu sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Odsłonięte okna, w których umieszczone są rolety zamiast ciężkich zasłon, wpuszczają do mieszkania dużo światła. Mieszkanie jest jasne, przyjemne i umeblowane tylko w niezbędne meble. Klimat mieszkania ocieplają naturalne materiały.

To nie tylko estetyka


Styl skandynawski nie opiera się tylko na estetyce. Jest to filozofia, w której ważne jest życie zgodne z naturą. Naturalne materiały, na które stawiają Skandynawowie ma na celu dbałość o naturę oraz o swoje domy. 

Salon urządzony w stylu skandynawskim będzie charakteryzował się drewniana podłogą oraz brakiem poliestrowego dywanu, w którym gromadzi się kurz oraz alergeny. Ściany będą pomalowane nietoksycznymi farbami, a na kanapie będzie leżał wełniany koc. 

Skandynawskie mieszkania podbijają nasze serca nie tylko jasnymi, minimalistycznymi wnętrzami. Styl życia, który jest pełen troski o naturę oraz o człowieka jest przeciwieństwem dzisiejszych konsumpcyjnych czasów. Dom w stylu skandynawskim jest pełen pozytywnej energii i to jest cenne.