Wiszący fotel do pokoju może kojarzyć się tylko z relaksem, odpoczynkiem i miło spędzonym wieczorem z książką w ręku. Jak wybrać fotel idealny, w którym spędzony czas będzie przyjemnością? 

Na rynku jest bardzo wiele różnych modeli foteli. Można wybrać kokon podwieszany bezpośrednio z sufitu lub na stelażu, hamak, ławkę, rattanowe siedzisko, czy materiałowy worek. Na jaki wiszący fotel do pokoju się zdecydować? 

Ważne jest mocowania


Pierwszym aspektem nad którym musimy się zastanowić kupując fotel wiszący jest sposób mocowania. Fotel wiszący z sufitu może być mocowany na łańcuchu lub grubej linie. Kolejnym rodzajem wiszącego fotela do pokoju są fotele na stelażach. W przypadku takiego rozwiązania kupujemy fotel, który nie wymaga żadnego mocowania. Ustawiamy, go w miejscu do tego przeznaczonym. Zaletą fotela na stelażu jest jego mobilność. Fotel wiszący z sufitu ma raz wyznaczone miejsce, którego nie możemy zmieniać, chyba że nie przeszkadzają nam kotwy wiszące z sufitu w kilku miejscach pokoju. 

Jaki design? 


Fotele wiszące do pokoju mają bardzo wiele wzorów. Robione są z przeróżnych materiałów. Decyzja jaki wiszący fotel do pokoju wybrać nie jest łatwa. Można zdecydować się na fotel wiszący kulę, kokon, czy worek, w którym można zapaść się głęboko. Wszystko zależy od oczekiwań, jak i wystroju pokoju, do którego planujemy kupno wiszącego fotela. 

Niezależnie od wyboru rodzaju fotela wiszącego do pokoju jedno jest pewne. Wypoczynek w takim fotelu to niesamowita frajda.